Zlot z piaskiem w tle, czyli Pogoria Treffen!!!

DSC_0273

Dąbrowa Górnicza – jedno z wielu miast południowej Polski, zamieszkane przez ponad 120 tysięcy ludzi. Rozciąga się między Białą i Czarną Przemszą oraz historyczną częścią zachodniej Polski. Wielu z nas może poczuć się zaintrygowanym i spytać co ciekawego może być w mieście, w województwie śląskim, gdzie praktycznie miasto leży obok miasta? Odpowiedź ucieszy posiadaczy samochodów osobowych – P O G O R I A!!!

Pojezierze Dąbrowskie (Pogoria) to niewielka gromada zbiorników wodnych. Powstały na skutek działalności licznych okolicznych kopalń węgla. Z czasem zaczęto traktować je rekreacyjnie z powodu uzyskania statusu krajobrazu chronionego. Niedawno na jednej z nich odbyło się spotkanie motoryzacyjne w niemieckim stylu, czyli Pogoria Treffen.

Oprócz samych samochodów uwagę przykuwało samo miejsce. A to bezwątpienia ma potencjał.  Plaża umiejscowiona nieopodal centrum przyciąga do siebie tłumy szukające odpoczynku od codzienności. Dobry kontrast między plażą i piaskiem stanowił niewielki pas zieleni. To na nim zatrzymały się samochody.

Auta… Ilość obecnych projektów nie pobiła rekordu liczebności, natomiast poziom przerobienia starał się nadrabiać ograniczoną przestrzeń swoją efektywnością… Na Pogoria Treffen przybyło kilka projektów, które można było podziwiać w trakcie tegorocznej edycji Dub It 2014 w Kielcach. Warto w tym miejscu wymienić dwa egzemplarze z czterema okrągami na atrapie silnika. Czarne i czerwone Audi z saperską dokładnością wykręcały karki oglądających.  Z cienia jednej z kieleckich hal , w zdecydowanie lepszym świetle pojawiło się BMW E46 w wersji Cabrio. Trzeba przyznać, że samochód w tym nadwoziu na tle plaży i wody prezentował się naprawdę okazale. Oprócz dobrze wykonanego detalingu kolosalne wrażenie robił sprzęt audio, który szczelnie wypełnił całą przestrzeń bagażową.

Na spotkaniu pojawiło się również kilku reprezentantów klasyki. Szczególną uwagę zwracały dwa Golfy I generacji ekipy z Częstochowy. Jeden przyciągał kolorem, drugi dobrze dobraną i spasowaną felgą oraz doprowadzonym do perfekcji silnikiem. Pozostając w stajni Volkswagena na szczerą piątkę z plusem zasłużył Passat B1. Poziom odrestaurowania samochodu, dopieszczone wnętrze a przede wszystkim silnik sprawiały, że właścicielowi Volkswagena należały się oklaski.

Reasumując

            Jeśli komuś ilość samochodów i niezbyt ogromna przestrzeń nie przypadnie do gustu, lepiej aby został w domu. Denerwowanie uczestników nie będzie miało większego sensu. Całe spotkanie zasługuje na to, by je odwiedzić. Atmosfera unosząca się nad Pogorią udziela się wszystkim przybywającym. I nie mam tutaj na myśli jedynie samochodów.  „W przerwie między wierszami” można było zaczepić właścicieli prezentowanych aut. Prowadzić dialogi, wymieniać doświadczenia, chwalić i gardzić niektórymi rozwiązaniami w projektach. Życzymy dalszych spotkań jeszcze więcej projektów i równie wielu odwiedzających!

DSC_0263DSC_0268DSC_0275DSC_0280DSC_0293 (2)DSC_0300DSC_0299DSC_0291DSC_0294Tekst i zdjęcia: M.M

 

The following two tabs change content below.

Mariusz Majta

Rocznik 89'. Absolwent Polskiej Szkoły Reportażu. Miłośnik motoryzacji. Każdą wolną chwilę poświęcam na pisanie. Odwiedzam zloty motoryzacyjne i często piszę o nich na blogu. Dodatkową pasją jest fotografia motoryzacyjna - lubię jechać do kogoś sfotografować jego projekt i porozmawiać o pasji. Efekty mojego hobby można śledzić nie tylko tutaj, ale również na fp: Cztery Kółka Mariusz Majta.

Ostatnie wpisy Mariusz Majta (zobacz wszystkie)

One comment on “Zlot z piaskiem w tle, czyli Pogoria Treffen!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>