Piasek, woda, samochody – czyli Pogoria Treffen 2015

20150718_115800Często chcemy choć na chwilę zapomnieć o troskach dnia codziennego. W tym celu szukamy miejsc, które pozwalają nam odetchnąć i zdystansować się do tego, co wokół. Jeszcze częściej staramy się wyjeżdżać jak najdalej. Pokonywaną odległości traktuje się niekiedy jako jeden z warunków udanego wyjazdu. A czasem wystarczy przejechać kilka przecznic, by zobaczyć piasek, wodę i kompleksowo przerobione samochody. Można odpocząć…

W ubiegłą sobotę, 18 lipca w Dąbrowie Górniczej odbył się kolejny zlot pod oficjalną nazwą Pogoria Treffen Cars Owners Meet. Wszystko wskazuje na to, że miejsce zlotu (jezioro Pogoria III – plaża główna) już na stałe wpisało się w kalendarium imprez motoryzacyjnych w naszym kraju. Aby dostać zaproszenie na przyjazd, najpierw trzeba było posłać zgłoszenie swojego projektu do organizatorów. Po sprawnie przebiegającej selekcji właściciel otrzymywał odpowiedź.

Pogoda początkowo mocno postarała się o to, by ostudzić zapał miłośników czterech kółek. Ciemne niebo na dłuższą chwilę zatrzymało się nad plażą główną, ale tylko po to, by kilka chwil później wszystkim przyjezdnym rozdać kilkadziesiąt stopni upału.

Auta, które przyjechały do Dąbrowy Górniczej jak już na każdym zlocie, były poprzerabiane w różnych stylach. Po rozmowach z właścicielami można było wywnioskować, że samochód można traktować nie tylko jako przedmiot martwy służący do przemieszczania się po drodze. Pomysłów i wprowadzanych rozwiązań nigdy nie brakuje. Pojawili się przedstawiciele japońskiego koncernu, czyli Hondy Civic i Prelude. Wpadło kilka projektów na mocnej glebie i niepowtarzalnym dźwięku „pssttt”, czyli zawieszenia air-ride. Na zielonym dywanie stał nawet czerwony Polonez z takim zawieszeniem i felgami fabrycznie dedykowanymi do Mercedesa. Zjawili się również młodsi bracia Poloneza, czyli dwa małe Fiaty. Egzemplarz Piotra za pomysł i trud włożony w modyfikacje, został nagrodzony na tym spotkaniu. Trzy Polskie Fiaty 125p także zwracały na siebie uwagę, konsekwentnie ściągając na siebie wzrok osób trzecich. Sporym zainteresowaniem cieszyły się auta z ekipy Projekt 86. Bez wątpienia trzeba przyznać, że chłopaki znają się na motoryzacyjnym fachu, a dźwięki silników budzą nie tylko zachwyt.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko kupować kolejne samochody, poszerzać horyzonty znajomości i odwiedzać  jak najwięcej zlotów motoryzacyjnych. A trzeba stanowczo podkreślić, że tych na polskiej scenie nie brakuje.

Resztę zdjęć można oglądać tutaj:

https://www.facebook.com/mints.blog?ref=aymt_homepage_panel

20150718_115956DSC_0140

The following two tabs change content below.

Mariusz Majta

Rocznik 89'. Absolwent Polskiej Szkoły Reportażu. Miłośnik motoryzacji. Każdą wolną chwilę poświęcam na pisanie. Odwiedzam zloty motoryzacyjne i często piszę o nich na blogu. Dodatkową pasją jest fotografia motoryzacyjna - lubię jechać do kogoś sfotografować jego projekt i porozmawiać o pasji. Efekty mojego hobby można śledzić nie tylko tutaj, ale również na fp: Cztery Kółka Mariusz Majta.

Ostatnie wpisy Mariusz Majta (zobacz wszystkie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>