O nas

Mintsblog.pl powstawał w połowie 2013 roku. Pomysłodawcą i właścicielem projektu jest Patryk Gęsicki, który zaprosił do współpracy kilka osób. Natomiast nazwę bloga wymyślił nasz znajomy Bartek Kalota od pierwszych liter tematów, którymi (między innymi) będziemy się zajmować. W ten sposób powstał M.I.N.T.S. („motoryzacja”, „internet”, „nauka”, „technologie”, „sport”).

MINTS ruszył w pierwszej połowie jesieni tego samego roku. Niestety czas zweryfikował zapał i z siedmioosobowej grupy zostaliśmy my: Patryk Gęsicki i Mariusz Majta. Piszemy przede wszystkim dla ludzi. Dokładamy wielu starań, aby publikowane teksty nie składały się z samych słów. Liczy się pomysł, myśl przewodnia, struktura tekstu i kontekst. Zamiast udawać kogoś innego, wybieramy mówienie tego, co naprawdę myślimy. Dlatego na łamach bloga można czytać o sporcie, historii, motoryzacji oraz podróżach. Nie boimy się również tematów przedstawiających sytuację i sprawy życia codziennego.

Blog może się już pochwalić grupą swoich czytelników oraz drobnymi sukcesami. Udało się nam zaistnieć na głównej stronie Onet.pl. Chcemy i będziemy pisać dalej. Wiemy co oznacza poświęcenie bez reszty.

Skład redakcji

Patryk Gęsicki - 28-letni politolog, trener siatkówki, maniak piłki nożnej oraz historii (w szczególności Polski i Hiszpanii). Jestem patriotą i nie wstydzę się tego. Mówię to, co myślę oraz myślę to, co mówię, lecz zdecydowanie wolę słuchać niż być wysłuchiwanym. 

Mariusz Majta – rocznik 89’, diabetyk z osiemnastoletnią cukrzycą, nie zrzeszony politycznie, czasem zagląda do kościoła (woli pustkę, a nie tłum), fanatyk PRL-owskiej motoryzacji, człowiek interesujący się teatrem i literaturą, nie ma „parcia na szkło”, robi to co daje mu wolność.

Kontakt: mintsblog@wp.pl